השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הומוטוקסיקולוגיה

הומוטוקסיקולוגיה (הומיאופתיה מתקדמת) היא שיטת טיפול מתקדמת המבוססת על המסורת ועל הניסיון ההומאופתי שנרכשו במשך השנים, תוך שילוב עם מחקרים מדעיים ברפואה הקונבנציונלית.

את תורת ההומוטוקסיקולוגיה הגה ופיתח ד"ר הנס היינריך רקוויג לפני כשבעים שנה, ואותה המשיך לפתח ולשכלל עד לתחילת שנות השמונים.

החומרים ההומאופתיים מדוללים בעזרת שיטה מיוחדת (דילול וניעור).

סוד ההצלחה של ההומאופתיה טמון בתהליך הדילול, המקנה לתכשיר את היכולת לפעול ברמות אנרגיה שונות מאשר חומרים בריכוזים גבוהים, כגון תרופות כימיות.

בנוסף, ריכוזים נמוכים מאוד של החומר ההומאופתי מאפשרים להשתמש בהם ללא כל חשש לרעילות.

ההומוטוקסיקולוגיה היא גרסה מודרנית של ההומאופתיה והיא באה לגשר על נתק שנוצר בין ההומאופתיה הקלאסית המסורתית, לבין המדע המתפתח והידע המדעי שנצבר במרוצת השנים בתחומי הביולוגיה, הכימיה, הביוכימיה והפיזיקה, וכמובן - הרפואה המודרנית.

השיטה משלבת מידע מעודכן בביוכימיה, בפיזיולוגיה ובפתולוגיה, יחד עם ידע וניסיון רב שנרכש במשך שנים רבות בהומאופתיה הקלאסית.

תורת ההומוטוקסיקולוגיה מבוססת על העובדה שהאורגניזם האנושי חשוף במשך שנות קיומו למגוון רחב של רעלנים (טוקסינים), איתם הוא מתמודד בהצלחה בדרך כלל ומפריש מהגוף מבלי שנחוש בכך כלל. נטרול זה מתרחש בעזרת מנגנונים שונים בגוף ונעשה בעיקר ברמת אברי ההפרשה כמו כבד, כליות, עור ומערכת הנשימה.

מצב של מחלה מוגדר כהפרה של שיווי המשקל בין קליטת הטוקסינים (הן ממקור חיצוני והן ממקור פנימי בגוף – כמו תוצרי פירוק של תהליכים מטבוליים), לבין סילוק הטוקסינים על ידי מערכות ההפרשה השונות.

מהי הגישה הטיפולית?

הגישה הטיפולית ההומוטוקסיקולוגית מכוונת להפסקת החשיפה לאותם הטוקסינים וספיגתם, על ידי שינוי בהרגלי החיים וכן על ידי עידוד פעולת מערכות ההפרשה בגוף בעזרת תרופות הומאופתיות שונות, הנקראות תרופות מנקזות.

אחד הפיתוחים המעניינים של השיטה הוא שימוש באנזימים שונים הקיימים באופן טבעי בגוף.

הרעיון מאחורי פיתוח זה מתבסס על העובדה כי רמת השימוש בחמצן ברקמות המעורבות בתהליכי מחלה ניוונית יורדת באופן משמעותי ככל שמצב המחלה חמור יותר, עקב פעילות חלשה של האנזימים המעורבים בתהליך.

מתן האנזימים הקשורים במעגלי הנשימה התוך-תאיים בצורת הכנה הומאופתית, גורם לעידוד פעילותם וכתוצאה מכך לשיפור רמת החמצון בתא ולסילוק הרעלים מהרקמה החולה.

מזה עשרות שנים עוסקים רופאים רבים בשיטת ריפוי זו, שהפכה למובילה בארצות רבות ברחבי העולם.

השיטה פעילה בכ-50, מדינות, ביניהן ישראל, שבהן מתקיימים קורסים והשתלמויות בשיטה תחת כנפי החסות של האגודה העולמית להומוטוקסיקולוגיה.

התרופות ההומוטוקסיקולוגיות משלבות מרכיבים מעולם החי, הצומח והדומם, כגון תמציות צמחים, מרכיבים אורגנותרפיים, מינרלים וקטליזטורים ביוכימיים, אשר עברו תהליך הכנה הומאופתי.

כל מרכיב בתכשיר מטפל במחלה מזווית שונה, כלומר מפעיל מערכת הגנה או ניקוז אחרת בגוף האדם. שילוב המרכיבים ביחד מבטיח כיסוי אופטימלי של הבעיה וטיפול בגורמים השונים בעזרת יכולת הריפוי העצמי של הגוף.

לתכשירים הומוטוקסיקולוגיים אין כמעט תופעות לוואי וניתן לשלבם בקלות עם התרופות הרגילות.

איכויות אלו חשובות במיוחד לחולים כרוניים שצורכים בו זמנית מספר תרופות לטיפול במחלות שונות. שימוש בתכשירים הומוטוקסיקולוגיים יקטין את רמת תופעות הלוואי וישפר משמעותית את איכות חיי החולים.

התכשירים ההומוטוקסיקולוגיים מגיעים במגוון רב של צורות:

אמפולות להזרקה, טיפות לשתייה, טבליות, תרסיסי אף, טיפות עיניים ואוזניים ונרות. עם זאת, רוב התכשירים מגיעים בצורת אמפולות להזרקה וזו גם אחת מהסיבות שההומוטוקסיקולוגיה מיועדת לרופאים.